top of page

Yeni Prodüksiyonumuz: Ahmet Beyler - Dostum

Güncelleme tarihi: 26 Oca 2022


Birlikte çalalım, söyleyelim misyonerleri Ahmet Beyler’in 3 yıllık bir aradan sonra çıkan yeni teklisi “Dostum”un prodüksiyonu bizden. Çok yakında Muzikotek etiketiyle Spotify, Itunes ve tüm dijital müzik marketlerde yayında olacak parçanın klibi, grubun Zeynep Casalini ile yayınladıkları kısa film tadındaki “Aşk Yayıcam” klibinin de yönetmeni, Yazıhane’den (yazihane.com.tr) tanıdığımız Ali Adnan Özgür & Hakan Cigaoğlu tarafından çekildi. Görüntü yönetmeni ise Murat Sağlam.

Klibin mekan sponsoru “Kempinski Hotel the Dome Belek”, enstrüman sponsoru ise “Zuhal Müzik” oldu.

Klipte styling, Elif Bingöl & Duygu Erpak (www.stildanismanligi.com) tarafından gerçekleştirirken, kıyafet sponsoru ise Gaia Stil (www.gaiastil.com @gaia.stil) oldu.

Dostluk ve barış yolunun müzikten geçtiğine inanan Ahmet Beyler müziğiyle dolaşırken bir gün müsaitseniz size de uğramak ister…


Şarkı & Klip Künye:

Dostum - Ahmet Beyler

Söz - Müzik: Eren Tokgöz


Yayım & Yapım: Muzikotek


Yönetmen: Ali Adnan Özgür, Hakan Cigaoğlu Yazihane.com.tr

Görüntü yönetmeni: Murat Sağlam Yazihane.com.tr

Oyuncular: Işıl Ayaz, Bahanur Ayata


Mix & Mastering: Emre Çakar, Martin Spencer

Mekan sponsoru: Kempinski Hotel the Dome Belek

Enstrüman sponsoru: Zuhal Müzik

Styling: Elif Bingöl & Duygu Erpak www.stildanismanligi.com

Kıyafet Sponsoru: Gaia Stil www.gaiastil.com @gaia.stil

Kapak tasarımı: Helin Frenkel

Sevgili Koromuz:

Baran Bursalıgil, Ahu Ağan, Sara Deniz Baydur, Emrah Özkaya, Elif Bingöl, Gizem Akman, Batu Mete Akman, Sinan Kaynakçı


Basında Ahmet Beyler:


Ahmet Beyler Hakkında


90'larda Uçan Kaz ismiyle Ankara'da yolculuğuna başlayan grup, her zaman özgün, yaratıcı ve samimi olmayı kendine görev bildi. 2001 yılına kadar ODTÜ'de pek çok konser verdi, TV8'de Burhan Şeşen'in Yorumsuz programında sahne aldı.

2007'de İstanbul'da Herkes Kırmızı adı ile daha rock bir sound'a ve yeni ekibine kavuştu. 2009'da Osman adlı parçası ile Jack Daniel's Rock Beste yarışması 1.si oldu. Müzik listelerinde de 1 numaraya kadar çıkan Osman ile kendine hatırı sayılır bir kitle edindi. Pek çok müzik programına konuk olan, sayısız konser veren grubun da ilk klibi Osman için çekildi.

2012 yılında 90'ların akustik sound'una dönmek amacıyla değişen yeni kadrosu ile birlikte Ahmet Beyler adını aldı. Ahmet Beyler, gruba göre ismin yaygınlığından dolayı anonimliği ve aynı zamanda bir aile hissi / beraberlik duygusunu ifade ediyor.


2015 yılında Pasaj Müzik'ten ilk albümü yayınlandı. İstanbul, Bilirkişi ve Selam Söyleme klipleri ile Manu Chao'nun da beğenisini aldıktan sonra yayınladıkları Bongo Bong uyarlaması Dümbelek Kralı kendilerine müzik camiasında kült bir yer edindiler.

2018 yılını düet yılı olarak geçiren grup, ünlü pop-rock müziği sanatçısı Zeynep Casalini ve ozan - şarkıcı geleneğinden Ezgi Aktan ve Hediye Güven ile sırasıyla Aşk Yayıcam, Köyümde Var ve Erken Seçim düetlerini yayınladı. Gün Gece Eşit klibi ve Barış Manço anısına yaptıkları Barış Abi'nin Sofrası'nın da yayınlandığı yıl Zeytinli rock festivali, Babylon lansman konseri, If, Kadıköy Sahne gibi pek çok mekan konseri ve röportajla çok yoğun geçti.

2018 yılında Ahmet Beyler şarkıları Bebek Geliyorum Demez filminde kullanıldı, Ev Kira Semt Bizim filmi için bestelenen şarkılar ise grubun ikinci albümünün temelini oluşturdu.

2019 yılında grup kendi hikayesinde yola çıkarak “Biz Ahmet Beyler” adında bir internet dizisine başladı. Dizinin devamı için destek aramaya devam ediyorlar.


Grubun 2012'den beri sahnede yaptıkları doğaçlamalar Sosyal Müzik kolektif şarkılar (sosyalmuzik.com.tr) konseptine ilham verdi ve 2020 yılında Sosyal Müzik Instagram'da kolektif şarkılar ile kendine hatırı sayılır bir kitle edindi.


Grup, Eren Tokgöz -aka Hippi Çavuş- koordinasyonu ile kolektif bir müzik grubu olarak aşkla yoluna devam ediyor.

Comments


bottom of page